16 kwietnia 2018

Poznaj naszą kadrę

W Zdrowym Smyku pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, przygotowana również do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach zdrowotnych. Zespół stanowią oligofrenopedagodzy, logopedzi, psychologowie oraz nauczyciele pedagogiki specjalnej, personel pomocniczy oraz administracyjny.

MARTYNA – wychowawca w grupie maluszków. Osoba o nieposkromionych pokładach pozytywnej energii. Ciepłym i szczerym uśmiechem zjednuje sobie sympatię najmłodszych Smyków. Doświadczona ekspertka w zakresie gry w gumę czy klasy. Idealny pedagog do nauki i kompan do zabawy. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji i jest gwarancją miłe spędzonego czasu dla obu stron.

 

AGNIESZKA – nauczyciel wspomagający. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi i pomoc im od zawsze była jej marzeniem. Jest bardzo czułą i empatyczną osobą, dzięki czemu świetnie wyczuwa potrzeby Smyków. Zawsze ma energię do szaleństw i pracy z dzieckiem. Zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piasku kinetycznego, prace manualne to dla niej żadne wyzwanie :).

 

MAŁGOSIA – surdotyflopedagog, terapeuta, nauczyciel wspomagający do którego, w oczekiwaniu na zajęcia, ustawiają się kolejki chętnych Smyków. W opinii dzieci czas spędzony wspólnie z Panią Małgosią to przyjemność i nauka w jednym. Małgosia świetnie sprawdza się w roli bardzo cierpliwego, jak również wymagającego i wspierającego nauczyciela. Nasze Smyki czują się przy niej bezpieczne, kochane i bardzo mądre.

 

MAGDA – dyrektor ds. dydaktyki, nauczyciel, terapeuta ręki. Pedagog o wielu zainteresowaniach od muzyki po sport, którymi bardzo chętnie dzieli się ze Smykami. Ma sto pomysłów edukacyjnych na minutę, dzięki czemu żaden przedszkolak nie będzie się z nią nudził. Poza tym to cierpliwa i wspierająca nauczycielka. Dzięki niej rączki Smyków stają się sprawne i gotowe do malowania najpiękniejszych obrazków na świecie.

 

KASIA – prawdziwa kobieta XXI wieku, pedagog z zamiłowania, terapeuta Sherborne, TUS i manager z wykształcenia. Dba o prawidłowe funkcjonowanie Zdrowego Smyka. Jest wulkanem pozytywnej energii, gdy trzeba przytuli, opatrzy zranione kolanko. Strażniczka zdrowego żywienia, pogromczyni niepotrzebnych cukrów i tłuszczy. Przekonuje Zdrowe Smyki do fasolki i papryki, komponuje super dania bez zbędnego dosładzania. Dzięki niej wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

 

MAGDALENA- wykształcony logopeda, neurologopeda, specjalista wczesnej interwencji. Od pierwszego momentu wzbudza zaufanie i sympatię. Jest mistrzem w prowadzeniu zajęć gimnastyki buzi i języka. Dzięki niej każdy Zdrowy Smyk nauczy się mówić  pięknie i wyraźnie. Nauka poprawnej dykcji i fonii to dla niej pestka.

 

 

MARZENA – świetnie wykształcona specjalistka, która posiada kompleksową wiedzę z zakresu psychologii. Lekarka dziecięcych dusz, prawdziwa przyjaciółka od serca gotowa poświecić 100% swojego czasu i energii, by przegonić wszelkie smutki z serduszek naszych smyków. Już po pierwszej rozmowie wie, co Zdrowemu Smykowi w duszy gra. Jej obecność sprawia, że wszystkie kłopoty i troski znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

WERONIKA – certyfikowany wolontariusz terapii (u)śmiechem kierujący się zasadą, iż praktyka czyni mistrza, dlatego uśmiecha się jak najwięcej i jak najczęściej. Twórcze działania ze Smykami to jej wielka pasja. Razem potrafią z niczego zrobić absolutnie wszystko świetnie się przy tym bawiąc. Dba o porządek i ład w przedszkolu. Drżą przed nią wszelkie bakterie, porozrzucane papierki i kurz. Ze swoją zaczarowaną ściereczką zmienia przestrzeń przedszkola w przyjazne dla dzieci otoczenie. Niczym perfekcyjna Pani domu sprawia, ze sale lśnią i pachną czystością.

 

ADAM – nauczyciel angielskiego, który z każdym Smykiem znajduje wspólny język. Dzięki niemu dzieci bardzo szybko łapią poprawny akcent, uczą się nowych słówek, jak również zarażają się pasją do nauki języka obcego. Świetnie radzi sobie nawet z najbardziej niesfornymi maluchami. Śpiewem i entuzjazmem angażując ich do wspólnej nauki przez zabawę.