16 kwietnia 2018

Poznaj naszą kadrę

W Zdrowym Smyku pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, przygotowana również do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach zdrowotnych. Zespół stanowią oligofrenopedagodzy, logopedzi, psychologowie oraz nauczyciele pedagogiki specjalnej, personel pomocniczy oraz administracyjny.

IWONA – wychowawca grupy starszaków, pedagog i logopeda z zamiłowania i wykształcenia. Praca w przedszkolu to dla niej nie obowiązek lecz pasja i przygoda. W rytm dźwięków muzyki uczy, wychowuje i opiekuje się Zdrowymi Smykami. Łączy w sobie cechy prawdziwej wróżki. Jest ciepła, łagodna i empatyczna. Swoja dobrocią i mądrością zaczaruje każdego przedszkolaka.
MARTA – wychowawca w grupie maluszków. Pedagog z wykształcenia i zamiłowania, od dziecka marzyła o pracy z dziećmi. Sympatyczna, miła, a przy tym zasadnicza i trzymająca młodsze Smyki w szykuJosoba. Potrafi zintegrować dzieci. Ma w zanadrzu mnóstwo pomysłów na gry i zabawy. Nasze dzieciaki pokochały Ją do pierwszego wejrzenia.
ANIA – nauczyciel wspomagający w grupie starszaków, terapeuta ręki, pedagog specjalny, wspomaga rozwój i prawidłowe funkcjonowanie w grupie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z nią nasi podopieczni czują się bezpiecznie, a ich Rodzice zyskują pewność, że pociechy otoczone są opieką na najwyższym poziomie. Nasza Ania sprawia, że znikają wszelkie ograniczenia i bariery, a świat staje przed dziećmi otworem.
MARTYNA – wychowawca w grupie maluszków. Pedagog z wykształcenia i zamiłowania, od dziecka marzyła o pracy z dziećmi. Sympatyczna, miła, a przy tym zasadnicza i trzymająca młodsze Smyki w szykuJosoba. Potrafi zintegrować dzieci. Ma w zanadrzu mnóstwo pomysłów na gry i zabawy. Nasze dzieciaki pokochały Ją do pierwszego wejrzenia.
MAŁGOSIA – surdotyflopedagog, do którego, w oczekiwaniu na zajęcia, ustawiają się kolejki chętnych Smyków, gdyż czas spędzony wspólnie to przyjemność i nauka w jednym. Małgosia świetnie sprawdza się w roli bardzo cierpliwego ale też wymagającego i wspierającego nauczyciela. Nasze Smyki czują się przy niej bezpieczne, kochane i bardzo mądre.
AGNIESZKA – nauczyciel wspomagający w grupie starszaków. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi i pomoc im od zawsze była jej marzeniem. Jest bardzo czułą i empatyczną osobą, dzięki czemu świetnie wyczuwa potrzeby Smyków. Zawsze ma energię do szaleństw i pracy z dzieckiem. Zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piasku kinetycznego, prace manualne to dla niej żadne wyzwanie :).
DOMINIKA – nauczycielka angielskiego, która z każdym Smykiem znajduje wspólny język. Dzięki Dominice dzieci bardzo szybko łapią poprawny akcent, uczą się nowych słówek, jak również zarażają się pasją do nauki języka. Świetnie radzi sobie nawet z najbardziej energetycznymi maluchami.
AGNIESZKA – wykształcony ekonomista i pedagog. Zawód terapeuty to jej pasja i świadomy wybór, dzięki czemu powstał zakątek terapeutyczno-pedagogiczny „Jaspik”. Już po pierwszej rozmowie wie, co Zdrowemu Smykowi w duszy gra. To prawdziwa lekarka dziecięcych dusz. Jej obecność sprawia, że wszystkie smutki i zmartwienia znikają z małych serduszek, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
MAJA – wykształcony logopeda, od pierwszego momentu wzbudza zaufanie i sympatię. Jest mistrzem w prowadzeniu zajęć gimnastyki buzi i języka. Dzięki niej każdy Zdrowy Smyk nauczy się mówić w pięknie i wyraźnie. Nauka poprawnej dykcji i fonii to dla niej pestka.
ASIA – szczery i promienny uśmiech to jej znak rozpoznawczy. Każdy zbuntowany Smyk dzięki cierpliwości i sumiennej pracy terapeutki Asi traci nadmierny temperament, opanowuje zasady i zdobywa odznakę Super Przedszkolaka.
MATEUSZ – karateka z krwi i kości. Ubrany w kimono przykład i wzór do naśladowania dla swoich uczniów. Tłumaczy Smykom, iż prawdziwym celem karate jest samodoskonalenie, nauka koncentracji i spokoju. Prawdziwy Sen-sei naszych Smyków.
MICHAŁ – szachista i instruktor szachowym. Specjalizuje się w nauce strategicznego i logicznego myślenia metodami aktywnymi. Sprawia, że Smyki z utęsknieniem czekają na kolejne szachowe zajęcia, a ruchy wieży, konia czy gońca to dla nich bułka z masłem.
RENATA – dba o porządek i ład w przedszkolu. Drżą przed nią wszelkie bakterie, porozrzucane papierki i kurz. Ze swoją zaczarowaną ściereczką zmienia przestrzeń przedszkola w przyjazne dla dzieci otoczenie. Renia niczym perfekcyjna Pani domu sprawia, ze sale lśnią i pachną czystością.
KASIA – prawdziwa kobieta XXI wieku, pedagog z zamiłowania, manager z wykształcenia. Dba o prawidłowe funkcjonowanie Zdrowego Smyka. Jest wulkanem pozytywnej energii, gdy trzeba przytuli, opatrzy zranione kolanko. Strażniczka zdrowego żywienia, pogromczyni niepotrzebnych cukrów i tłuszczy. Przekonuje Zdrowe Smyki do fasolki i papryki, komponuje super dania bez zbędnego dosładzania. Dzięki niej wszystko jest dopięte na ostatni guzik.
MAGDA – dobry duszek naszego przedszkola. Pojawia się, gdy trzeba i równie szybko znika. Superwomen, która ratuje nas z dużych i małych opresji.